Wyświetlanie 1–10 z 13 wyników

Filtruj
 • Resortowe dzieci. Media
  29,99 
  ONE. RESORTOWE DZIECI. Wychowane w rodzinach działaczy i funkcjonariuszy KPP, PZPR. Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem SB. Doskonale ustawione potem w życiu, dzięki koneksjom a potem pieniądzom i grubej kresce. Czasem, choć wywodzą się z niekomunistyczych środowisk, związane ideologicznie oraz materialnie z byłą władzą i bezpieką. Za młodu aktywiści komunistycznych organizacji młodzieżowych, potem biznesmeni, właściciele i zarządcy nowych mediów. Właśnie dlatego tak zdecydowanie przeciwne dekomunizacji i lustracji, szydzący z patriotyzmu, polskich tradycji i w ogóle z polskości. Niebezpieczne, bo usytuowane w opiniotwórczej prasie, a przede wszystkim w telewizji i stacjach radiowych. Obecne w nich od stanu wojennego do dziś. ONE. RESORTOWE DZIECI. Violetty, Kowalscy, Literaci, Poeci, Daniele i inni. Połączeni solidarnością grupową i interesami, posługujący się wprawnie relatywizmem moralnym, szyderstwem i ośmieszaniem. Często, w razie pilnej potrzeby, pełniące rolę dyżurnych autorytetów moralnych, szczujących przeciw zbyt niepokornym, zbyt dociekliwym myślącym, ponad ICH miarę, po prostu inaczej. Ta książka jest właśnie o nich.
  Autorzy: Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz Wydawnictwo: Fronda Stron: 432 Formaty: PDF, ePub, Mobi
 • 447 Plan grabieży Polski. Od deklaracji terezińskiej do ustawy 447
  29,99 
  447 - Plan grabieży Polski. Od deklaracji terezińskiej do ustawy 447. W świetle najnowszych raportów Amerykańska Ustawa 447 obrosła emocjami i zasłużoną złą sławą. Czy naprawdę jest groźna dla stanu majątkowego Rzeczpospolitej? Leszek Sosnowski, amerykański prawnik polskiego pochodzenia sumuje fakty dotyczące tzw. restytucji mienia bezspadkowego. Przypomina Deklarację Terezińską z roku 2009 i stanowisko Israela Singera, Sekretarza Generalnego Światowego Kongresu Żydowskiego, z kwietnia 1996 r.: 3 miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska znów nie pokryje się lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.* (Jewish group threatens Poland over restitution, Reuters, 19 April 1996.) Deklaracja Terezińska nie definiując mienia bezspadkowego określa je jako nieruchomości osób prywatnych, które należały do ofiar Holokaustu i innych ofiar nazistowskich prześladowań z których większość zmarła nie pozostawiając spadkobierców. Nie chodzi więc o rekompensatę dla spadkobierców ofiar, ale niewyobrażalne kwoty pieniężne, które bez podstawy prawnej mielibyśmy przekazać organizacjom żydowskim, nie mającym bezpośrednio niczego wspólnego z ofiarami. Dziewięć lat po przyjęciu Deklaracji Terezińskiej, w dniu 12 grudnia 2017, Senat Kongresu USA przyjął ustawę 447. Jak stwierdził pragnący zachować anonimowość urzędnik Departamentu Stanu USA: Jeśli nie zamierzają słuchać nas jako Żydów, będą musieli słuchać nas jako Amerykanów. Czy polskie władze powstrzymają zapędy międzynarodowych organizacji żydowskich? Czy polski Sejm zainteresował się obywatelskim projektem ustawy anty-447? Jak wygląda kwestia roszczeń bezspadkowych w świetle prawa międzynarodowego?
  Autorzy: Leszek Sosnowski Wydawnictwo: Fronda Stron: 400 Formaty: ePub, Mobi
 • Stałe warianty gry
  34,90 
  Pierwszy z trzech tomów publicystyki Grzegorza Brauna wydany nakładem Wydawnictwa Prohibita. Oprócz "Stałych wariantów gry" w serii ukazały się również: "Układy i układanki" oraz "Remanenty historyczne". Głęboko przemawia mi do przekonania sylogizm Józefa Szujskiego (1835-1883), który pisał o "fałszywej historii jako mistrzyni fałszywej polityki". Anegdotycznie akurat ten cytat zawdzięczam człowiekowi, który w swej politycznej praktyce w sposób wręcz idealny zilustrował tezę Szujskiego - Bronisławowi Geremkowi (1932-2008) - a który tak chętnie posługiwał się może nawet lepszą od oryginału parafrazą: "Zła historia jest matką złej polityki". Czy zasada ta działa także w przypadku niżej podpisanego - to zechce Sz. Czytelnik rozstrzygnąć na podstawie zamieszczonych tu autorskich interpretacji zarówno wydarzeń odległych w czasie, jak i bliskich, a nawet nieco wybiegających w przyszłość politycznych prognoz. Grzegorz Braun - ur. 1967, reżyser filmowy, publicysta, kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 roku. Realizował m.in. filmy dokumentalne: "Wielka ucieczka cenzora", "Plusy dodatnie, plusy ujemne", "Defilada zwycięzców", "Towarzysz generał", "Eugenika w imię postępu" i "Nie o Mary Wagner", oraz cykl "Transformacja - od Lenina do Putina". Jego teksty drukowały m.in.: "Polonia Christiana", "Opcja na prawo", "Uważam Rze" i "Uważam Rze - Historia", oraz "Polska Niepodległa". W wyborach prezydenckich startował pod hasłem: "WIARA - RODZINA - WŁASNOŚĆ". Do wyborów parlamentarnych szedł z własnym komitetem "SZCZĘŚĆ BOŻE!". Do akcji "budzenia śpiących rycerzy" powołał organizację "POBUDKA!", która propaguje program: "KOŚCIÓŁ - SZKOŁA - STRZELNICA - MENNICA". Więcej informacji na stronie: www.pobudka.org.
  Autorzy: Grzegorz Braun Wydawnictwo: Prohibita Stron: 861 Formaty: ePub, Mobi
 • Układy i układanki
  29,90 
  Połowa roku 2018 to dobry moment na podsumowanie pewnego etapu - bo oto właśnie w polskim życiu publicznym osiągnęliśmy kolejny "moment prawdy". To określenie zapożyczam nie z jakiejś grafomańskiej poezji, ale z fachowego języka służb - konkretnie: sowieckiego Smiersza (Smiert' szpionam!) - gdzie "momentem prawdy" nazywa się kulminację gry operacyjnej niejako wymuszającej ujawnienie; chwilę, w której nie da się już dłużej uprawiać gry pozorów i przeciwnik zmuszony jest wykonać ruch odsłaniający bez cienia wątpliwości tożsamość i rzeczywiste zamiary. "Moment prawdy" to ostateczna konfrontacja, w której opadają maski i wreszcie jasnym staje się, kto jest kim. (...) Cóż zatem najważniejszego z politycznej bieżączki ostatnich lat zdarzyło mi się w porę zauważyć, a co zignorować - żeby narazić się na "fatwę" rzucaną już nie wyłącznie przez sieroty po PRL i III RP, ale i przez liderów i akolitów "Dobrej zmiany"? Na ile zdołałem fakty choć odrobinę uprzedzać, a w czym rzeczywistość przerosła moje najśmielsze przewidywania? Oto stosowne dossier - nie całkiem kompletne (bo przecież moje spostrzeżenia i rozumowania prezentuję nie wyłącznie w piśmie), ale na pewno dostatecznie obszerne, by na tej podstawie osądzać moje kwalifikacje jako stałego obserwatora i incydentalnego uczestnika politycznej gry. Niniejszym zapraszam Sz. Czytelnika do wydania takiego osądu - z prośbą o tę jedną uprzejmość, by pamiętał, że ma do czynienia tylko i aż z tzw. publicystyką prasową, która by sprostać wymogowi aktualności ryzykuje popadnięcie w doraźność. Obronić ją przed tym może jedynie oryginalny, własny punkt widzenia i rzetelna a niebanalna faktografia - i tu nieskromnie zapewniam Sz. Czytelnika, że na tych kilkuset stronach nie zabraknie wiadomości i opinii nowych dlań - bo przecież kompletnie nieobecnych w głównym nurcie (czy może raczej ścieku). Ze Wstępu Autora. Autorzy: Grzegorz Braun Wydawnictwo: Prohibita Stron: 724 Formaty: ePub, Mobi
 • Polska ormowcem Europy
  19,90 
  Felietony zamieszczone w tym tomiku to autentyczne, tryskające humorem, ironią, a niekiedy sarkazmem "perełki". Podziwu godna jest spostrzegawczość p. Stanisława, jego bezlitosna wprost dla wszelkiego lewactwa i innej głupoty logika. Czytelnik tej książki będzie niewątpliwie intelektualnie usatysfakcjonowany i "ubawiony". Nie tylko jednak o zabawę tu chodzi. Otóż nie ulega wątpliwości, że niektóre z zamieszczonych w tej publikacji felietonów muszą obudzić w nas "lwa".
  Autorzy: Stanisław Michalkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Von Borowiecky Stron: 122 Formaty: PDF
 • Logika wystarczy
  24,00 
  Książka zawiera zebrane felietony wygłaszane na antenie Radia Maryja. Michalkiewicz nie boi się poruszać drażliwe tematy polityczne i gospodarcze. Omawia wszystkie za i przeciw przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, krytykuje manipulowanie państwa przy gospodarce i udowadnia, że liberalizm gospodarczy nie kłóci sie z zasadami chrześcijańskimi. Ujmuje się za najsłabszymi - przy pomocy logiki i zdrowego rozsądku udowadnia, że zgoda na aborcję z powodów tzw. społecznych jest złem - celowo nie używa przy tym argumentów wiary, aby trafić także do niewierzących. Czytelnicy, którzy znają inne książki Michalkiewicza, z łatwością zauważą konsekwencję autora i dar przewidywania, który można nazwać po prostu umiejętnością myślenia i zdrowego rozsądku.
  Autorzy: Stanisław Michalkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Von Borowiecky Stron: 283 Formaty: PDF  
 • Dobry „zły” liberalizm
  18,99 
  Często, łatwo i powszechnie liberalizmem, liberałami, gospodarką liberalną straszy się dziś w Polsce dzieci i dorosłych, jak Babą Jagą i chorobą wstydliwą. Wiele gazet i czasopism, w tym tych określających się mianem prawicowych, pełnych jest niskiego lotu filipik skierowanych przeciwko liberalizmowi właśnie, odsądzanemu od czci i wiary, i oskarżanemu o doprowadzenie kraju na skraj upadku, a ludzi do biedy i głodowej śmierci. Czymże jednak jest liberalizm, jeśli nie afirmacją wolności człowieka? Czymże jest, jeśli nie afirmacją wolności rozumnej, korzystającej z doświadczeń przeszłości, nieskazującej na wyważanie dawno już otwartych drzwi lub proponującej skok w niebezpieczny społeczny eksperyment, nazywany postępem? Książkę Stanisława Michalkiewicza można nazwać po prostu elementarzem konserwatywnego liberała. Jest ona bowiem zwięzłym, atrakcyjnym co do formy i prostym co do treści, wykładem i przypomnieniem prawd podstawowych. Jest przywołaniem zdrowego rozsądku. Rozsądzeniem między liberalizmem prawdziwym, który nie wyrzeka się odpowiedzialności, a tym, którym posługują się rozmaici publicyści, by nim straszyć lub go ośmieszać...
   
  Autorzy: Stanisław Michalkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Von Borowiecky Stron: 196 Formaty: PDF
   
 • Afera podsłuchowa. Taśmy Wprost
  32,00 
  Sylwester Latkowski i Michał Majewski ujawniają kulisy największego politycznego skandalu od czasu afery Rywina! Nieustraszeni dziennikarze tygodnika Wprost pokazali całemu światu, jak funkcjonuje władza w Polsce. Dzięki nim powstała książka niepowtarzalna, bezkompromisowa, która obnaża kulisy afery taśmowej, czyli wstrząsających nagrań rozmów ministrów i biznesmenów w kilku polskich restauracjach. W rolach głównych: polityczne deale i układy, łamanie konstytucji, brudne sekrety politycznej kuchni oraz manipulacja i hipokryzja jako codzienne narzędzie pracy wątpliwej klasy wpływowych osobistości. Kto obawiał się nagrań? Dlaczego inne redakcje nie podjęły tematu? Jak próbowano zamieść aferę pod dywan? Jak przebiegał zamach na wolność prasy? Jak doszło do największej kompromitacji służb specjalnych w historii wolnej Polski? Czy rzeczywiście państwo polskie istnieje tylko teoretycznie, a praktycznie nie istnieje? Książka pokazuje prawdę, która nie jest łatwa i przyjemna. Tym bardziej nie można jej lekceważyć i zapomnieć! Za kulisami musiało się coś stać i w tej chwili obserwujemy próbę zmiany w układzie. W grze najprawdopodobniej chodzi o jakieś wielkie pieniądze. Jarosław Kaczyński, 8 .07.2014, Gazeta Polska Afera podsłuchowa ma taki ciężar gatunkowy, że wszystkie wcześniejsze urazy przestają być istotne. Leszek Miller, 1.07.2014, Twitter Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. Donald Tusk, 14.06.2014, Twitter Spisek kelnerów trzęsie Polską. Gazeta Wyborcza, 23.06.2014 Tak wielkiej kompromitacji służb specjalnych jeszcze nie było. Polska The Times, 18.07.2014 Autorzy: Sylwester Latkowski, Michał Majewski Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo Stron: 448 Formaty: ePUB, Mobi
 • Folwark zwierzęcy
  23,00 
  Ponadczasowa alegoryczna satyra opowiadająca o ślepym marszu otumanionego społeczeństwa ku totalitaryzmowi Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze. W pewnym wiejskim gospodarstwie władzę przejmują przepracowane, źle przez ludzi traktowane zwierzęta. Z płomiennym idealizmem w sercach i porywającymi hasłami na ustach pod szyldem animalizmu przystępują do budowy raju postępu, sprawiedliwości i równości. Szybko się jednak okazuje, że ta równość nie dotyczy wszystkich zwierząt w tym samym stopniu i niebawem knur Napoleon za pomocą terroru podporządkowuje sobie inne zwierzęta, wmawiając im, że ogranicza ich swobody wyłącznie dla ich dobra Tak wygląda sceneria jednej z najbardziej wymownych satyrycznych bajek w historii literatury ostrej jak brzytwa baśni dla dorosłych, która jest kroniką przejścia od rewolucji przeciwko tyranii do równie straszliwego totalitaryzmu. Folwark zwierzęcy wciąż pozostaje jedną z najwybitniejszych satyr na mroczniejsze oblicze współczesnej historii. Malcolm Bradbury, autor powieści Homo historicus JEDNA ZE 100 NAJWYBITNIEJSZYCH POWIEŚCI ANGLOJĘZYCZNYCH WG TYGODNIKA TIME TIME Autorzy: George Orwell Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo Stron: 200 Formaty: ePUB, Mobi
 • Prezes i Spółki. Imperium Jarosława Kaczyńskiego
  34,99 

  Dziennikarki Gazety Wyborczej, Agata Kondzińska i Iwona Szpala opisują pomysły polityczno-biznesowe Jarosława Kaczyńskiego oraz środowiska Prawa i Sprawiedliwości

  Jak zwalczać układ, a z zaufanymi ludźmi tworzyć sieć spółek i fundacji. Tępić komunistów, ale robić z nimi intratne interesy. Tropić szemranych biznesmenów i brać od nich pieniądze. Domagać się wolnej prasy, ale wykorzystać jej łamy do partyjnej propagandy. Być skromnym, ale mieć ważną funkcję w instytucji wartej grube miliony. Nieść na sztandarze przejrzystość, a za zamkniętymi drzwiami negocjować biznes za miliard złotych. Brzydzić się obcym kapitałem, ale po niego sięgać. I wszystko to wymieszać w sosie politycznych prześladowań, z którymi przez lata miało się zmagać środowisko Jarosława Kaczyńskiego. W tej wersji mityczny układ III RP, któremu rzucił rękawicę, posłał na niego prokuratury i sądy. Dziennikarki Gazety Wyborczej Agata Kondzińska i Iwona Szpala pokazują, jaką drogę przeszedł Jarosław Kaczyński od dnia, gdy w biurze Porozumienia Centrum przestały działać telefony, bo nie było na rachunki, po budowę drapacza chmur w centrum Warszawy.
  „Ta książka opowiada o sukcesie człowieka, który nie wierzy w bezinteresowność i uczciwość ludzką. Opowiada w ciekawy sposób o rzeczach znanych, nieznanych i zapomnianych, porządkuje naszą wiedzę i pamięć, ale nie jest to lektura przyjemna. To reportaż z polskiej stajni Augiasza”  Adam Michnik
  „Jarosław Kaczyński zafundował Polsce złośliwy nowotwór. Zainfekował nim kraj wiele lat temu, a potem konsekwentnie pracował, by choroba się nie cofnęła, by nowotworowych komórek było coraz więcej, a przerzuty pojawiały się nieustannie. Gang Kaczyńskiego od lat niszczy Polskę. Ta książka to opowieść o tym, jak gang się narodził i jak opanowywał Polskę. W konsekwencji to odpowiedź na pytanie, dlaczego dzisiejsza Polska wygląda, jak wygląda, kim są ludzie, którzy nami rządzą, i jakie cechy musimy zademonstrować, jeśli Polska ma być od tego gangu uwolniona” Tomasz Lis
  „– Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli. Spotykalibyśmy się jak dawniej na Puławskiej w 50 osób, [Porozumienia] Centrum dawno by nie było, a Geremek by tu rządził – wyznał szczerze Jarosław Kaczyński w marcu 1992 roku. Szczerze, bo na spotkaniu partyjnego aktywu Porozumienia Centrum, pierwszej swojej partii. Do tego nie wiedział, że na sali jest dziennikarz «Nowej Europy», który nagrał i opublikował słowa lidera PC. Ta książka jest jak tamto nagranie sprzed 28 lat. Agata Kondzińska i Iwona Szpala misternie opisują kolejne pomysły polityczno-biznesowe środowiska prezesa PiS. Negocjacje za zamkniętymi drzwiami, kontakty ze światem postkomunistycznej finansjery. Budowanie zawiłej sieci spółek kierowanych przez zaufanych ludzi prezesa PiS. Oraz wewnętrzne wojenki i całkiem poważne wojny – bo naprzeciwko Jarosława Kaczyńskiego zawsze musi stać jakiś wróg. Autorki nie skupiają się na biografii Kaczyńskiego, ale z rozmachem kreślą portret całego środowiska politycznego prezesa PiS. I po raz pierwszy przedstawiają styl uprawiania polityki oraz prowadzenia biznesu przez obóz, który dziś rządzi Polską” fragment wstępu Romana Imielskiego
  TAK JAROSŁAW KACZYŃSKI ZBUDOWAŁ SWOJE IMPERIUM.
  Autorzy: Agata Kondzińska, Iwona Szpala Wydawnictwo: AGORA Stron: 456 Formaty: ePUB, Mobi